Drsný výběr protějšku v praxi

7. října 2015 v 14:22 | Alfa |  Trocha zamyšlení
Jste chytří? Jste úspěšní? To ještě stále nic neznamená v rámci úspěchu u druhého pohlaví. Jak předejít odmítnutí a tzv. neúspěchu při prvním pohledu opačné strany - to si dnes povíme. To co se mi podařilo zjistit je totiž velice užitečné pro život. Nejkrásnější na tom je, že to není nic nového. Přesto to spousta lidí neví a podceňuje.


V poslední době jsem trochu experimentoval se sociálními sítěmi a to především s jednou, která vesměs slouží jako seznamka. Musím říct, že to bylo neuvěřitelně obohacující. Takovou to zkušeností by si měl projít každý. Dle mého názoru.
Zcela obecně při hledání partnera, či jak se říká "najít si kluka/holku", je třeba pamatovat, že lidé vás většinou odmítnou. Mohou mít různé důvody a z drtivé části to není nic osobního. Otázkou ale bylo, jak snížit toto procento odmítnutí. Na první místě bylo uvědomit si, jakým způsobem se k těmto potenciálním lidem dostanete. Ono velice záleží právě na způsobu, který zvolíte. Seznamka? Facebook? Přátelé? Známí? Každý tento způsob obsahuje řadu způsobů jak být neúspěšný. K tomu, abychom byli úspěšní, i když zrovna někdo není eso, je třeba pamatovat, že to celé, čím jsme, co představujeme, se dá rozdělit na tři části.

Jak vypadáme (fyzická stránka) - jací jsme (duševní stránka) - kdo jsme (sociální stránka / společenský status).

První bod je jasný, druhý nám říká vesměs spoustu věcí o tom, jak se k druhé straně můžeme chovat, jak přemýšlíte, jaké máte životní hodnoty, a ta třetí řekne spoustu věcí o obojím, ale především často slouží jako přímý lístek na konkrétní místo ve stupnici atraktivity. Každá by se dala ohodnotit na stupnici A-F a tudíž by každý člověk vlastnil různé hodnocení - ano, je to kruté. Jenže celkem přesné. Nebudu nyní rozebírat každou složku, ale můžeme říci, že se všechny navzájem ovlivňují a vysoké hodnocení v jedné může přehlušit špatné hodnocení v druhé. Ovšem je třeba si uvědomit, že nikdo se nedivá na všechny tři zároveň. To vždy záleží na tom, z jaké strany se k vám dojde.

Seznamky aj. sociální sítě

Seznamky jsou rychlé a kruté. Je to cesta, kde se začíná od prvního elementu - fyzická stránka. Poté se pokračuje na to, kým jste a v poslední řadě jací jste (to není vidět a dokud s námi druhá strana není v kontaktu, může si myslet, co chce). Na seznamce se dá najít vám vyhovující člověk, ale… nesmíte projet první kolo. V tomto kole, jde prakticky o všechno. To jestli se u vás člověk pozastaví a říkám pouze pozastaví, rozhoduje profilová fotka.

PROFILOVÁ FOTKA - ÚPLNĚ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

Po dlouhém zkoumání lze říci, že lidé neumí prodat vůbec nic, ani sami sebe. Spousta lidí podceňuje efekt prvního dojmu a vše s ním spojené. Profilová fotka je to první, na co člověk kouká. Kdyby se měl někdo rozhodnout jen podle vaší fotky, jestli vás na místě zabije nebo vás nechá žít, jakou fotku byste si udělali? Ono se to nezdá, ale je to přesně takové…

Ukažte se v nejlepším světle! Žádné černobílé fotografie, žádné ultra-instragram a pod… efekty, žádné přepálené či jinak zmrzačené fotografie vás samých. Mnoho lidí si myslí, že to tím nějak vylepší - nevylepší. Jedině tím upozorníte na to, že je něco v nepořádku.

Nedělejte žádné paskvilní gesta, nekoukejte do objektivu z různých pochybných úhlů, abyste ukázali, že umíte kvalitně šilhat. To co člověk chce vidět, je jak vypadáte - především váš obličej. Použijte fotku, kde jste vidět dobře, ne fotku z dovolené. Taktéž nepoužívejte fotku se slunečními brýlemi - to už si vložte cenzuru na obličej.

Z fotky lze vyčíst spousta věcí. Fotka z chlastačky není dobrá - nikdo nemá zájem vás vidět jako alkoholika, jehož best-friend je flaška vodky či jiného alkoholického nápoje. Dalším kamenem úrazu je fotka, kde kouříte. Ať chcete nebo ne, není to hezký pohled a spousta lidí vás přeskočí jen kvůli tomu, že držíte ve své ruce cigaretu (platí i pro krabičky od cigaret na fotce). Nebo opravdu chcete, ať si lidé myslí, že nedáte cigáro z ruky? Člověk, který takovou fotku uvidí, bude mít jasno, že jít s vámi ven, znamená tolerovat, že budete smrdět po kouři - nemluvě o vašem dechu.

Úsměv léčí. Fotka vás s výrazem, který by se dal připsat člověku, kterému právě někdo umřel, opravdu nezabírá. Stejně tak fotka typu "fuck you, bitch" nebo "mám vás v p..." Člověka okamžitě odradí a jde o dům dále. Pokud na tu seznamku lezete kvůli tomu, aby si vás nikdo nevšímal… tak co tam děláte sakra?

Strastí, pastí a chyb lze popsat mnoho, ale toto byl rychlý výčet toho nejčastějšího. Přemýšlejte o svých profilovkách. Přemýšlejte o ní jako o obrazu, který má o vás říct co nejvíc. Má cenu vám věnovat čas? To už záleží…

POPIS V PROFILU

Když se vám podaří člověka zaujmout a on se nad vámi pozastaví, nejspíš přejde k dalším fotkám a bude chtít vědět víc. To už je kapitola sama o sobě. Ale co když další fotky nemáte? Pak přejde na informace o vás.

To jak vypadá váš profil, hovoří o vás samo o sobě. Chybějící informace nejsou cool. Přehnaně informací má podobný efekt. Nevykládejte o sobě nesmysly. Řekněte důležité. Co máte rádi, co děláte, co studujete. Neříkejte, že je toho moc. Protože to není pravda. Možná, že jste okusili tohle a tamto, ale děláte to každý den?

Případně napište nějaký citát, který se řídíte - čím více originální, tím lepší. (nějaký motivační, ne depresivní) Nevykládejte o svých slabinách, vykládejte o svých přednostech. Přemýšlejte nad otázkou, proč by s vámi daný člověk měl vůbec jít ven. Jen tohle. Proč by s vámi měl jít jen 1x ven a popovídat si s vámi a pak vás nikdy nevidět. Tohle je cíl mise!
Neříkejte, že jste obyčejní a nudní. Pak budete, ale to nikdo nechce. Nemusíte prozradit všechno. Jen takové to obecné, co se dá o vás zjistit i veřejně. Poskytněte jim obraz toho, kdo jste.

Jsou-li k dispozici kolonky pro to, kolik měříte, kolik vám je a pod… vyplňte je - pokud vám to neublíží. Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli a informace "jsem muž/jsem žena" není dostačující.

Kolonka napište něco o sobě je místo, jehož vyplnění často bolí. A to proto, že nevíte co tam napsat. Ale míra jakési oblíbenosti podstatně stoupá, když je tam něco relativně originálního. Co se dá o vás přečíst, co z vás dělá člověka a nikoliv FAKE. Nepiště, že nemáte rádi lhaní, nebo neupřímnost… to nemá moc rád nikdo. Nikdy jsem nikoho neviděl s popisem: "Mám rád/a lhaní, nevěru a nedůvěru. Libuji si v pomluvách a jsem vždy neupřímný/neupřímná."

Pamatujte, že lidé se bojí toho, co neznají. To je přirozené. Zbavte je strachu, seznamte je se sebou a možná se k vám přiblíží.

ZÁVĚR K SEZNAMKÁM

Předchozí věcí jsou věci, které se dají připravit. Je to věc, na kterou máte čas. Neprobíhá to real-time a máte možnost napravit své chyby. Přemýšlejte nad tím. Lidé často neví, co chtějí, ale to proto, že neví, kdo jsou. Seznamky jsou místo, kde je krutě vybíráno na základě toho, jak vypadáte a až poté co o sobě řeknete. Nikoho nezajímá, že jste chytří, úspěšní, že máte rádi tohle a tamto. První je zajímá, jak vypadáte, a pak proč by s vámi měli ztrácet čas.

Seznamky jsou místem tvrdé propagace na základě obrazového vjemu. Lidé se zde "spojují" na základě právě těchto poznávacích znaků. Vrána k vráně sedá a tady to platí 100%. Zde je velká šance, že poznáte někoho, kdo je řekněme… na vaší úrovni a níž. Je to místo, kde vám může stoupnout ego hodně vysoko, nebo může vaše sebevědomí srazit pěkně dolů. Ale o tom, kterým směrem to bude ve vašem případě, rozhoduje často právě 1 fotka a trocha zamyšlení.

Seznamky mají jednu velkou nevýhodu. Nejsou zde všichni. Je zde malé procento populace a to všechno co je tam venku, to se schovává. Jak tyto lidi najít? Toť otázka. Pozvěte je k sobě…

Další cestu jak někoho k sobě najít si popíšeme příště. Vezmeme to z opačného konce a tím bude "jací jste -> kdo jste -> jak vypadáte."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 14. října 2015 v 21:56 | Reagovat

S tím vším, co jsi napsal, musím souhlasit. Myslím, že jsi to tefil a vyjádřil přesně.

A odbočka - já si nemůžu pomoct, mně přijde, že seznamky jsou jako obchody. Jdu do supermarketu, přečtu si info na obalu, které je mi nabídnuto a kouknu, jak to za tím alobalem vypadá, nebo co mi povídá obrázek... přijde mi to trochu... zvláštní takhle vybírat člověka, který s tebou má trávit život.

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 15. října 2015 v 11:10 | Reagovat

[1]: Ano, je to drsný výběr protějšku. Ty lepší (placené) seznamky fungují na trochu více propracovanějších systémech, které pracují na základě náročných a podrobných dotazníků a následně jsou pomocí různých algoritmů vybírány vhodné protějšky. Ale ty běžné jsou vyloženě jako obchodní výlohy. Jaký to má efekt na populaci, když SE UČÍ VYBÍRAT SI PRÁVĚ TAKTO, to je otázka pro vědeckou studii. Ono se říká, že výchova probíhá v dětství, ale ono tak nějak probíhá celý život. A tohle učení jak si vybírat je takové...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama