Povím vám, co vidím…

6. srpna 2015 v 13:14 | Alfa |  Myšlenková flow
Vidím dvě možné cesty, dvě různé budoucnosti. Jednu směřující ke hvězdám, druhou směřující do minulosti. Cítím, že se nacházíme v kritickém období, kdy se rozhodne o naší budoucnosti. Bude to těžké a hromadné rozhodnutí, které ovlivní generace po nás, ale zúčastníme se ho my. Několik generací, kteří nyní žijí na této planetě, budou jednou dějinami bráni jako ti, kteří to podělali, nebo jako průkopníci moderních společenství lidí. Říkám moderních, jelikož pro nás nastává období, kdy současné fungování začíná být zastaralé. Kdo o tom neví, žije ve sladké nevědomosti.Naše tzv. globalizace byla vzata za špatný konec, jelikož dochází k deglobalizaci. Vzniká strach, lidé i státy se uzavírají do sebe. Ale jak je to možné? Usnuli jsme na vavřínech? Je to jako nedořešené problémy z vaší minulosti. Jako trable z dětství. Světová společnost je nyní v období dospívání. Nachází se však ve stádiu mířící k pomyslnému duševnímu dnu. Ale co se stane poté, až tam dorazí? Jsou jen dvě cesty. Buď se odrazí a vyletí vzhůru jako kdysi náš mladý muž, nebo spáchá sebevraždu. Samozřejmě obrazně myšleno.

Na jedné straně máme úžasný technologický pokrok. Především technologie 3d printingu. Ať si o ní myslí kde kdo, co chce, jedná se o počátek velké úspěšné éry ve spoustě oblastech. Možnosti, které to nabízí, jsou obrovské. Biotechnologie, návrat ke kořenům, návrat k přírodě, a naše koexistence s ní, místní osvěta ve zdravém životním stylu, osvěta v duchovních oblastech, stále větší vyváženost jednotlivých stánek a větší nezávislost na materiálních věcech. Je toho mnoho, ale ještě se to nedostalo na mainstream. Tam je ještě stále zkažená voda. Ale to není ten problém. Tato budoucnost nás jednoho dne opět vezme ke hvězdám, těm skutečným, a ne jen té jedné naší.

Na druhé straně je cesta do minulosti, návrat o mnoho roků zpátky. Problém je náš vlastní systém hodnot. Věříme v globální mír, že se mají mít všichni rádi a máme si pomáhat - to je správné, ovšem neexistuje zde kodex pro situace, kdy tomu tak není. Kdy jsme ochromeni půlkou pravdy a ostatní co tento systém nedodržují na nás útočí. Někdo nám zapomněl vštěpit do myslí, že spolu s mírem, láskou a pomocí, se nese i schopnost se bránit, nakopat útočníka mezi půlky.

Je to přírodní zákon. Sebeobrana v případě ohrožení. Přírodní výběr měl svůj účel, ale my se rozhodli podvádět - okej, stalo se. Ale zapomenout se bránit proti cizím živlům, které se nás snaží zničit, či rozložit zevnitř a my je ještě budeme vítat s otevřenou náručí a klanět se jim. To už je trochu moc. Náš domov není jen náš dům, nebo byt, je to i naše město, náš kraj, naše země, náš kontinent, a pokud se někdo snaží přinést chaos a destrukci k nám domů, protože u nich doma to nechali zajít moc daleko, pak bychom je neměli pouštět.

Ovšem budeme-li ti "hodní kluci" co se pro ostatní roztrhají, a "bad girls" toho budou jen zneužívat, pak se není čemu divit, že budeme pořád "sami". Budeme ti naivní hlupáčci, co rozdali všechny bonbóny a akorát za to od nich dostali přes držku.

Je jen na nás, jak se k tomu postavíme. Možná si myslíte, že jste příliš malí páni, abyste něco změnili, a já to nebudu mít nikomu za zlé. Jsou volby a volby. Kauzalita je nemilosrdná. Neříkám ani, že jsem natolik silný a mocný abych to mohl ze dne na den změnit, ale jsem alfa a můj potenciál se skrývá ve schopnosti změnit vás…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 saltedsugar saltedsugar | Web | 6. srpna 2015 v 19:44 | Reagovat

Páni. Zbožňuji, jak ve svých článcích dokážeš propojit lehký symbolismus a těžkou realitu. Snad si z něj všichni alespoň něco odnesou :)

2 Magthealien Magthealien | Web | 7. srpna 2015 v 16:19 | Reagovat

No, je to tak.

Zase ale ne každý má stejnou schopnost se bránit. Já vím, že to je pak na celkem lehký závěr, ale stejně... radši mám myšlenku, že silnější pomáhají slabším.

Ale dobré je, že čím dál více lidí 'otevírá oči' :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama