Ještě jedna "regenerace"..

17. srpna 2015 v 11:01 | Alfa |  Cesta
Někdy se cítím jako Doktor. Přesněji Doktor ze seriálu "Doctor Who". Proč právě on? To díky jeho schopnosti regenerace, která sebou nese i změnu jeho osobnosti. Pokaždé je jiný, nese své jiné mojo. Změní se, chová se jinak, vystupuje jinak. Já zažívám něco podobného, čas od času.Někdy prostě cítíte, že to přijde, že se blíží velká změna vás samotných. Změna, která je nevratná. Už se nevrátíte do té stejné podoby jako předtím. Loučíte se s vámi samotnými. Podíváte se do zrcadla a vidíte někoho jiného. Jste to vy, ale jiní. Včera jste byli trhlí snílci a dnes jste vážní zahořklí patroni… a nebo naopak. Někdy si přejete, aby to přišlo, někdy přejete zůstat stejní, ale přijde to samo, aniž byste to čekali. Není jiná cesta. Musíte jít dál.

Nemám svou TARDIS abych se vrátil v čase a věci změnil. Mám jen svou mysl se svými znalostmi a svou vůli. Cítím, jak každá vteřina utíká. Vnímám, jak každou vteřinu užívám. Byl to kvalitně prožitý čas? To je dost subjektivní. Nelze nic vrátit, posunout, ani urychlit. Život si plyne svou rychlostí. Přichází to přesně, tak jak tomu byla dána předešlá akce. Kauzalita je nemilosrdná. To kým jste, to kde jste, to vše zapříčiněno lidmi a událostmi kolem nás. Krásně to vystihuje následující monolog:

"Časy se mění. A tak musím i já. Všichni se měníme. Když se nad tím zamyslíš, měníme se po celé naše životy. A tak to má být. Musíš se držet v pohybu, dokud si pamatuješ všechna svá předchozí já. Z tohohle nezapomenu ani řádku…"

Pokud bych mé změny měl přirovnat k regeneraci, zbývala by mi poslední před celým novým cyklem. Časy se mění. A tak musím i já. Pořád budu alfou. Má cesta stále pokračuje. Bude tady vždy. S nekonečným potenciálem a hybností poháněnou fantazií otevírající možnosti, které by jinak zůstaly navždy v zapomnění.

Lidé kolem se budou měnit, společnost se bude měnit, ale některé věci zůstanou konstantou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 21. srpna 2015 v 14:18 | Reagovat

:)

Někdy se musím ohlédnout a až pak vidím tu změnu, ale to už mi není líto.

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 22. srpna 2015 v 18:57 | Reagovat

[1]: :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama