Demokracie = vláda lidu = tak trochu blbost

2. srpna 2015 v 11:51 | Alfa |  Myšlenková flow
Přemýšlím o čem napsat, ano je to skutečně tak. Situace, kdy nevím co napsat, protože je toho tolik co říct. Současné rozpoložení je jako bych stál v oku bouře. Ticho a kolem miliony informací, které chtějí zahřmít. Je to zvláštní pocit. Také je to zapříčiněno novými možnostmi v rámci jisté kategorizace obsahu, kterou nyní nabízí nové stránky, které jsou aktuálně ve vývoji. Ovšem blog, je prostě místo myšlenek, zápisů vlastních postřehů atd… Zde se mají zapisovat myšlenková flow. Na tvoření účelového obsahu to zde není příliš stavěno, tudíž tento článek krásně zapadne.


Vývoj nového místa pokračuje a pokračuje velice slibně. Přesto, že jsem pracovně vytížen a mou pozornost upoutává spousta jiných povinností, které ve své aktuální roli mám, nacházím si čas pro budování budoucnosti mezi svými. Je to spousta úkolů, ale je to úžasné.

Co bych však rád zmínil, je věta, kterou jsem nedávno slyšel v jednom nejmenovaném seriálu: "Konečně si bude náš lid demokraticky volit své vůdce." Je to zasahující věta, protože má v sobě, ať už účelně či náhodou, mnoho moudrosti a informací o tom, jak to má fungovat.

Demokracie = vláda lidu = tak trochu blbost. Demokracie by neměla být vláda lidu, protože je to nemožné. Také je blbost, že v demokracii si může každý dělat, co se mu zlíbí. V demokracii si lidé volí své vůdce. To je správné tvrzení. Vůdce, kteří lid zastupují, kteří lidu tak nějak vládnou.. To co si mnoho lidí pod demokracií představuje je spíš anarchie a také to tady tak vypadá... Dávat na názor lidu, je ve většině situacích sebezničující cesta do pekla. Všichni se totiž budou chtít mít dobře, ale nikdo nechce nést zodpovědnost za případné následky...

Ta věta zapadá i do mé filozofie, a především do filozofie jádra. Lidé si demokraticky volí své alfy, ale pak se nechávají vést. Alfa jádro je komornější verze společenského systému, je to spíš životní styl, ale životní styl, který si lidé demokraticky zvolí. Nikdo jim ho nenutí a nikdo by neměl být haněn za to, že v takovém systému chce žít. Přesto, že se bude zdát jakkoliv kontroverzní.

Každý systém má svá slabá a silní místa. Většina nevzdělaných a méně uvažujících lidí v tom hned uvidí sektářství, načež vyskočí výrazy jako hromadné sebevraždy, náboženský fanatismus… domyslete si sami. Jenže tak to není. Problém je v lidské lenosti. Lenosti o tom přemýšlet. Je snadné říct, že je to špatné, ale je těžké o tom opravdu přemýšlet a vyhnout se tak slepé generalizaci a davovému názoru.

Je těžké v dnešní společnosti přijít s něčím, co se nesetká s odporem. Přesto znám recept jak takovýmto situacím předcházet, ba dokonce, jak je zpopularizovat. To však neznamená, že toho patřičně využívám, protože přiznejme si, je toho moc a myslet na všechno je na jednoho člověka příliš.

Lidé jsou zasekaní ve svých pravdách, za které se budou krutě bít, než aby přiznali, že se mýlili. Místo aby poslouchali a přemýšleli, budou jen hlasitě a po pseudodemokratickém stylu křičet "NANANANA" a neslyšet pravdu, která je jim na zlatém podnose přinesena.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 2. srpna 2015 v 16:43 | Reagovat

Já si myslím, že jsme jako lidstvo v tom vývojovém stádiu (přijde mi to jako období dospívání :D), kdy to všichni nemůžeme pochopit, nebo si to přiznat. A u nás možná za to může ještě nedávné 'osvobození' se z komunismu. Bijeme se vzdorovitě proti všemu, co by mohlo zavánět starými časy a také ještě cítíme něco, co nám v té době vyhovovalo. Já jsem nic z toho, co tu lidé zažívali nezažila. Tak nějak si nás ale představuji, myslím, že ještě moje generace a naše děti budeme svým způsobem tímhle 'bojem proti všemu' zasaženi a potom... A jiné části světa jsou zase zasažené tím svým, co já nemůžu nikdy úplně pochopit, protože jsem zase nekráčela v jejich kramflecích.

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 21:04 | Reagovat

[1]: Je to celé komplikované :) a na jednoho člověka až příliš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama