Nový pohled, nový svět

2. července 2015 v 15:32 | Alfa |  Cesta
Náš mladý muž vyšel do nového dne jako nový člověk. Byl to pořád on, ale uvnitř se cítil zcela jinak. Pochopil jednu důležitou věc a tou bylo, že vždy, když už si myslí, že ví a objevil všechno, najde se něco nového, co ještě nepoznal. Je to nekonečný proces objevování - vzrušující a okouzlující svou rozmanitostí a nakonec i propojeností. Dokonalost a provázanost jednotlivých prvků je tak důmyslná, je to často až k neuvěření. To všechno muselo být něčím vytvořeno. Koneckonců i chaos má svůj řád.Procházel po ulicích plných pochodujících lidí a žasnul, kolik věcí předtím přehlížel a byl vůči nim slepý. Teď mu vše připadalo jako na dlani. Lidé zdánlivě se chaoticky pohybující po svých trasách za jejich konkrétními cíli. Lidé a jejich pocity, vztahy, jejich zdánlivá poslání, celý systém společnosti, vše to byla obrovská symfonie dějů a vazeb. Logický fungující systém, přesto plný iracionality a zdánlivě nahodilých událostí. On si ale uvědomoval ty možnosti, uvědomil si lidský potenciál a také si uvědomoval hrozby, které zde leží.

Uvědomoval si, že není sám. Rozmanitost různých lidí ve společnosti je statisticky daná, stejně jako možnost existence života jinde v naší galaxii, ba dokonce v celém vesmíru. Ale uvědomoval si také existenci jiných alf. Nemohl být sám. To by bylo pošetilé. I v paměti zapátral po lidech, jako byl nyní on. Vzpomínal si, že s takovými lidmi se kdysi také potkával. Viděl v nich něco velice povědomého a znal jejich myšlení, znal jejich odhodlání. Oni také moc dobře věděli, kdo jsou. Měli své ambice, měli své plány a sny. Věděli, kdo jsou dříve než on? Pravděpodobně ano. Ale byl to jen malý zlomek toho všeho. Bylo jich mnohem víc.

Ať už abstraktně či fyzicky, alfy tvoří - to je jisté. Způsoby, kterými toho dosahují, jsou různé. Stejně tak můžeme najít alfy, jejichž způsoby budou více než nepopulární. Ale také najdeme alfy, jejíž smrt je tragédií pro všechny, kdo je znali. Mohou být úspěšnější, mohou pohnojit, co se dá, to je otázka jejich šikovnosti a vzdělání. Mají svůj potenciál, ale aby dostály svého označení, musí si to zasloužit. Stejně jako respekt svých lidí, stejně jako uznání všech ostatních.

Co však můžeme dělat, je si vybrat tu pravou, které dáme svou důvěru a doufat v nejlepší, i když se nám to ze začátku nemusí líbit. Přeci jen má každý z nás drobátko jiný pohled na věc. Nechme je tedy nám ukázat ten jejich, protože život je hra a my si vybíráme svět, ve kterém chceme žít. Alfy vytvoří myšlenku, následovníci jí dávají život...

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 3. července 2015 v 0:50 | Reagovat

To je opravdu zajímavé, přesně jak bylo slíbeno :)

2 Amazonka Amazonka | Web | 3. července 2015 v 10:49 | Reagovat

Asi se neodvažuju říct, že jsem všemu, cos napsala, porozuměla, ale je to fakt boží, to ti teda řeknu. Umíš to hezky se slovama, já bych tolik myšlenek do velkého celku nedala.

3 Alfa Alfa | E-mail | Web | 3. července 2015 v 11:23 | Reagovat

[1]:[2]: Děkuji vám oběma :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama