Mistr při práci

24. července 2015 v 20:40 | Alfa |  Myšlenková flow
V posledních pár dnech, jsem mluvil o rozšíření, expanzi. Mnoho nápadů, mnoho inspirace. Vše však musí splňovat svůj účel. Tvoření věci, která má svůj účel, vyžaduje zamyšlení. Cíle, kterých je třeba dosáhnout zde, je komunikace, pochopení a přidaná hodnota obohacujícího zážitku. Stejně jako Steve Jobs, který se snažil o kontrolu prožitku, který má uživatel během užívání jeho produktů. On věděl, že je to důležité, a také proto se s ním spojuje úspěch. Vysvětlení toho, jak to všechno funguje je na celý jeden článek, ale o tom až někdy později...


Blog.cz je nástrojem, pro zápis myšlenek, názorů a příběhu, které se již odehrály. Příběhů, které se odehrály, ano, ale co to které se ještě nestaly? Nebo ty co probíhají? Střípky in-time. Jednou z částí rozšíření, pro které jsem se nyní rozhodl je využití služby Twitter.

Na twitteru bude "Cesta Alfy" fungovat jako real-time "zpravodajství". Drobné kousky informací na cestě k tomu, o čem to tady celé je. Kdo chce, může sledovat na: twitter.com/alphalifeCz, Je to skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s vámi všemi a ještě vám dát možnost nahlédnout do "mého světa".


Jako třetí proud informací… tedy spíše zdroj (či jak to nazvat) jsem se rozhodl pro stránky, tedy spíše webovou aplikaci (abych byl přesný), která bude sloužit jako takové centrum toho všeho. V jednotlivých částech, které nyní rozepíšu, se pak budou odehrávat různě orientované zážitky. Musím to napsat jako "zážitky" protože i čtení textu, nebo prohlížení obrázků je zážitkem. A popravdě, je to celkem velká věda…

Nový web/aplikace

Celý web by měl představovat první krok k alfa jádru. Web bude rozdělen na několik částí, z nichž některé budou veřejně přístupné a jiné nikoliv. Celé si to budu muset vytvořit sám, ale není to první ani poslední "hrad z písku", který vytvořím. Bude to místo, které bude spojovat.

Aktuálně uvažuji o několika hlavních částech. Z nich každá má svůj účel.

Vzpomínky na budoucí minulost

Budou zde takové malé příběhy, povídky, "vzpomínky" na události ve světě a ze života, který je alternativní. Bude to jako vzpomínky a příběhy z blízké budoucnosti od lidí, kteří se rozhodli stát se součástí světa alfy a stát se tak strážci. Je to celé o takovém náhledu do tohoto světa, jak by to mohlo vypadat, co si pod tím představit, zastavit se a zasnít se. Tohle nebo normální život? To je otázka. Jelikož hlavním hrdinou některého z těch příběhů, můžete být právě vy…

Galerie inspirace

Úžasné místo. Zde budou inspirativní a krásné věci, přesněji to budou většinou obrazy a fotky s mým komentářem, proč se mi to líbí, jak, či proč mě to inspirovalo, inspiruje, či co si o tom myslím a tak podobně. Některé budou představovat nějaký příběh, který z dané věci nějakým způsobem vyplívá, anebo obraz či náhled do života v mém jádře, tedy jak by měl vypadat…

Definice jádra

Spíš taková databáze všeho o budoucím jádře. Veškeré možné dostupné informace, které člověku udělají další představu o tom všem, co ho může čekat, jak to má fungovat apod. Samozřejmě zde budou základní informace, které byly definovány v článku "Alfa jádro - část 3."

Sekce kandidátů

Jakkoliv podivně zní název, je to část, ve které bude probíhat vše podstatné ohledně samotného výběru lidí, kteří se budou chtít připojit. Technicky vzato, prostřednictvím této sekce, která je samozřejmě pouze pro zájemce a je zcela ve vašich rukou, jestli se do ni vypravíte, se seznámím já s vámi. Je to důležitá věc, jelikož "žít mezi svými" je otázka vhodného výběru a vědění, kdo skutečně jste. Co vás v rámci tohoto čeká, se dozvíte na místě. Prakticky vzato, je to takové výběrové řízení, které může nějakou chvíli trvat. Již tuším, že budu hledat tak maximálně tak kolem 6-7 lidí. Lidí, ze kterých se stanou úžasňákovi. Bude to zajímavé a vzrušující, ale žádný strach, život je hra.

Základní kostra je stanovena. Co je teď třeba udělat je to zrealizovat. Jak dlouho to bude trvat… to už nikdo přesně neřekne. Informace budou proudit stále a z růstných zdrojů. Vše se stává skutečností a je to vzrušující.

P.S. Špetka fantazie je nutností.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 1. srpna 2015 v 20:10 | Reagovat

No to bude vážně epické :) Těším se na všechno, co uvidím z 'hlediště' :)

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 10:45 | Reagovat

[1]: Stále se spekuluje o tom, kolik toho bude veřejného a kolik toho bude za oponou. Kdo ví, jak se věci vyvrbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama