Hrajeme si - počátek

14. července 2015 v 15:33 | Alfa |  Život jako hra
Součástí každé hry by měly být její pravidla. Je to hra, životní hra, která byla vymyšlena. Kdo ji nechce hrát, nemusí a může dál žít svůj stejný život a čekat cokoliv. Kdo si však chce hrát a zažít trochu vzrušení, může poslouchat a číst dále. Především upozorňuji, že je třeba se teď ihned vzdát všech předsudků, nepravých pravd a přesvědčení, že to nejde, nebo že to nemůže fungovat. Tohle je možnost ať už se může zdát jakkoliv kontroverzní. Přesto má velký potenciál...


"Všechno jde, když se chce!"

Nastavíme si nyní pár základních prvků. První z nich je určení si herního světa. Tím bude naše planeta… přilehlý vesmír, prostě celý časoprostor. Pro nejbližší budoucnost bychom mohli však říci, že to prozatím bude jen Evropa, tedy především ČR. Je třeba někde začít, tak si hned nebudeme trhat velké sousto.

Dalším prvkem budou pravidla hry. Nyní si definujeme 4 základní pravidla, na kterých budeme stavět. Tyto pravidla budou přibývat podle potřeby, doplňovat se, upřesňovat, ale prozatím bude stačit toto. Především pokud, pokud si to chce člověk fakt užít, je třeba se s těmito pravidly ztotožnit a dodržovat je. Ale o tom snad ani nemusím mluvit…

I.Je to hra. Hra, která se hraje na plný úvazek ve smyslu 24 hodin denně.
II.Nikomu nesmí být úmyslně fyzicky ublíženo, pokud si to konkrétní osoba výslovně nepřeje.
III.V této hře nejde o peníze ani bohatství, ale o zábavu, prožitky, poznání a životní zkušenosti.
IV.Účastníci hry jsou pro veřejnost anonymní a jejich identita je známa pouze pověřeným osobám. Další konkrétní specifikace jsou (budou) uvedeny v sekci "Zásady ochrany soukromí".

Nyní si vysvětlíme proč tyto konkrétní body.

Ad I. Když něco lidé berou moc vážně, začnou se chovat naprosto iracionálně a může docházet k tomu, že svým jednáním uškodí nejen sobě, ale i ostatním členům. 24/7 je jasná věc, protože tohle nebude žádný skautský kroužek, kam se jde jednou za týden. Pokud něco chcete dělat pořádně, musíte se tomu naplno oddat, být pro věc zapálený - to je jasné.
Ad II. Zde je myslím vše jasné, snad jen "pokud si to konkrétní osoba výslovně nepřeje" ošetřuje situace, kdy má někdo prostě rád S-M hrátky… kapitola sama pro sebe…
Ad III. Pokud budete něco dělat pro peníze a bohatství, tak se z toho zblázníte a budete nešťastní. (životní zkušenosti) Samozřejmě, peníze jsou potřeba a je třeba nějak žít, ale i to bude ošetřeno.
Ad IV. Anonymita je základ. Každý jsme nějaký a to čím jsme nebo chceme být, nemusí naši sousedi zrovna dvakrát obdivovat. Tento projekt slouží k tomu, abychom mohli žít mezi svými a být tak tím, kým jsme/chceme. Proto bude fungovat tato ochrana, aby se zabránilo nepříjemným situacím a každý si mohl v klidu užívat své sociální pohody.

Vše bude podrobněji objasněno. Tohle je jen ochutnávka. V následujícím článku si popíšeme to, řekl bych, úplně nejzákladnější, a tím bude, jak jsem pracovně nazval, "alfa jádro".
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 15. července 2015 v 13:15 | Reagovat

Curiouser and curiouser... =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama