Proto byli králové špatní a králové dobří..

10. června 2015 v 14:49 | Alfa |  Obecně
Ironií a kamenem úrazu společnosti je jedna velice krásná věc, o které se moc nemluví. Vztah mezi přirozeností a trendem. Obecný názor hlásá individualitu, vlastní originalitu, přesto je ale zaobalován do módních trendů. Je in mít individuální styl, z čehož se pak logicky stává módní trend. Nemluvím teď o stylu oblékání, doplňků a všeho povrchního, mluvím o celkové podstatě.


Existují dva typy lidí. První skupina jsou alfy, ti první, zdroje čehokoliv. Oni jsou prapůvodci kultur, módy, trendů a spousty dalšího. Oni určují směr, ať už si to uvědomují nebo ne. To je přirozené a není na tom nic špatného. Druhá skupina je nepřekonatelně větší. To je většina lidí následujících, přizpůsobujících se a jdoucích s davem. Přejímají od druhých a nechají se vést. Opět, to je to v pořádku.

Tyto dvě skupiny lidí se navzájem doplňují. Alfy poskytují směr, smysl, styl, možnosti, tvoří světy, ve kterých si ostatní hrají a žijí. Druzí lidé hrají podle pravidel těchto světů a poskytují tak alfám sílu a motivaci k další tvorbě. Je to harmonický vztah mezi těmito dvěma skupinami. Pokud tohle přijmeme, nastane postupně harmonie v našich životech. Ve společnosti… po troše úprav.

Ale tak se neděje. Proč? Protože jsme tento systém rozbili a sami si vytvořili, nikoliv systém nový, ale chaos. Nikdo o tom moc neví a všichni se diví, proč je svět tam, kde je. Vezmeme to nyní analogicky. Naše společnost je jako firma - má své zaměstnance. Každý tento zaměstnanec přišel do práce, na motivačních plakátech po stěnách stojí výrazy jako Peníze! Individualita! Nezávislost! Svoboda! Většina těchto zaměstnanců patří do druhé skupiny. Logicky tedy následují myšlenky na plakátech. Každý si dělá, co chce, a co mu připadá oproti ostatním individuální, ale přesto je to trendy, protože následují slova z plakátů jako ostatní. Přece jen se může svobodně rozhodnout, co bude dělat. A tak každý dělá něco jiného…

A firma? Ta jde do kytek. Neprosperuje, protože zaměstnanci dělají všechno možné, jen ne to, co by dělat měli. Dohromady táhnou za jeden provaz, ale každý tahá jiným směrem… Je módní být individuální, je módní být šéfem! A tak všichni šéfují v chaosu globálního nicnedělání. Každý den to samé. Pak máme pocit, že naše životy jsou prázdné. Tak je to den za dnem. Všechno chátrá, lidé firmu rozkrádají pro peníze, modla, které většina nerozumí, a mezi ně se pomalu vkrádá konflikt. Brzy přijde bouře…

Existence alf má tedy své opodstatnění. Vytvářejí rovnováhu a vnášejí pořádek do chaosu. To, že jsme si jako rádoby demokratická společnost vymysleli systém, který nefunguje, je čistě náš problém. Svoboda volby, je jednoznačná. Svoboda činu se dnes blíží spíše anarchii. Nevytvořili jsme si demokratickou společnost, vytvořili jsme anarchickou nefunkční společnost bez společné vize s nálepkou individuality a demokracie. Jenže takoví nejsme. Stejně jako nedonutíme létat ptáky ve vyhrazených vzdušných koridorech s označením "jen pro ptactvo, zbytek je pro letadla".

Válčíme mezi sebou, protože bojujeme s naší vlastní přirozeností. Lidé neví, kdo jsou. Myslí si, že jsou vůdci, ale jsou následovníci, a tak jsou nešťastní, protože jim to nejde. A obráceně jsou alfy nešťastní lidé, protože si myslí, že jsou následovníci a přitom cítí, že je to špatně. Ani jedna skupina pak nenachází uspokojení ve svých životech, protože mají podle společnosti chtít něco, co je jim nepřirozené a za to přirozené se stydí, nebo se bojí to sami sobě přiznat.

Nemůžeme generalizovat. Svět není černo-bílý, ale barevný, přesto principy naší přirozenosti jsou jasné. Není špatné být následovníkem, ani být alfou. Je špatné tvrdit, že jste něco, co nejste, jen proto, že je módní být právě takový. Tím jen vytváříme nesoulad s tím, kdo jsme.

A proto jeli ve vedení následovník, pak z něj bude nejpravděpodobněji špatný sobecký a sebestředně zaměřený šéf, kterého budou všichni nesnášet, ale nebude to vůdce, který se stará o své lidi, motivuje je, vzdělává je, povznáší výše a tvoří pro ně svět, který mohou milovat. Vůdce, který svým lidem dává smysl bytí, a odstraňuje ze světa smutek. Proto byli králové špatní a králové dobří. Co já vidím, je mnoho lidí hledajících v chaosu pevný bod, světlo majáku, které jim ukáže směr. Světlo, které mohou následovat. Světlo, které vyžene temnotu z jejich života.

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 10. června 2015 v 17:53 | Reagovat

Popsal jsi alfy a bety, máš představu, jaký typ člověka by mohl být gama?

2 alphalife alphalife | E-mail | Web | 10. června 2015 v 19:43 | Reagovat

[1]: Velmi dobrá otázka. Avšak první bych měl možná přiblížit terminologii. Mohli bychom si plést alfy v mém pojetí a alfy v pojetí etologickém, přestože že se některé rysy přenášejí. Přece jen, jsme lidé.

Alfu v mém pojetí, beru jako prvotní zdroj vzniku, nikoliv jako alfa samce či samici disponující větší fyzickou zdatností, či jiné podobné oblasti, která by se týkala naší "zvířecí podstaty". Spíše myslím na pojetí duchovnější, či sociální, kdy alfa představuje toho jedince, který tzv. ví, co dělat, má vizi. Přesto se nevylučuje, že daný jedinec splňuje obě definice.

Stejně tak bety - nemám rád toto označení - přijímají od alfy toto kulturní a sociální vedení. Nejsou však chápani jako mocichtiví, kteří si brousí zuby na to alfu nahradit, protože takovéto úmysly nastolují nerovnováhu a disharmonii v dané skupině, což vede k postupné destrukci. Tohle není boj o moc... Potom jsou takový jedinci alfy pod vedením alfy, což je ne tak úplně žádané.

Pokud bych měl však odpovědět na tvůj dotaz a definovat gamu (omegu?) pak bych řekl, že to jsou jedinci neschopní soužití s jinými lidmi. Přirozeně je člověk tvor společenský, a proto bych za gamu označil jedince, kteří naopak naprosto nevyhledávají takové interakce a nesnesou jakékoliv další lidi.

Rozhodně gamou nejsou lidé vyhledávající samotu. To jsou jen lidé, kteří v dnešní, přestože velké, společnosti nejsou schopni najít "spřízněné duše", a proto jsou raději sami.

3 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 10. června 2015 v 19:52 | Reagovat

[2]: Taky jsem to myslel z duchovního hlediska. Díky za odpověď :)

4 egret egret | 10. června 2015 v 20:52 | Reagovat

S tímhle článkem z části souhlasím. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že kolikrát jde i o vedení firmy . Proto ji občas lidé nevěří když tam nejsou kompetentní lidé. Zakázky se nestíhají protože v tom mají "Bordel".  S harmonií  mezi lidmi, co určují trendy a s ovečkami však souhlasím.

5 strach-a-pocity strach-a-pocity | E-mail | Web | 14. června 2015 v 12:00 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím.

6 Magthealien Magthealien | Web | 20. června 2015 v 17:11 | Reagovat

Nelze nesouhlasit. Možná je těžké přijmout svou roli ne kvůli tomu, že by byla moderní jiná role, spousta lidí nejde s davem (tedy možná jdou s jiným davem proti davu). Ale třeba je to kvůli hanobení té jiné role, kvůli shazování a ponižování. Člověk lépe přijme to, co je, když to ostatní nepošpiňují.

7 Alfa Alfa | E-mail | Web | 21. června 2015 v 9:44 | Reagovat

[6]: Přesně tak :) lidé špiní ostatní role a tím tak vytváří svět, ve kterém nemohou plnit svůj účel :) A lidi snažící se jít proti davu, to je efekt, který přirozeně vzniká jako obrana proti takovému systému, kde to nejde. Je to všechno podobné jako v přírodě, obrana, vyrovnání nerovnováhy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama