Drama kam se podíváš (2. část)

14. června 2015 v 8:13 | Alfa |  Obecně
A tak jsme získali možnost sebeuvědomění (opravdu jen možnost - ne každý ji využívá), vyšší inteligenci, lepší komunikaci, a mnoho dalšího z čímž přišlo mnoho dalších potřeb, kterým ani dnes ještě plně nerozumíme. To je v pořádku. Stále jsme v plenkách. Mezitím bychom mohli získat drobnou pochvalu, protože začínáme pomalu a polehoučku dospívat. Přál bych si jednoho dne vidět lidstvo skutečně vyspělé a v plné síle. Naše civilizace jako vzor pro všechny formy inteligence v naší galaxii…


Ale zpátky k oné potřebě. Jsou lidé, kteří dennodenně žijí skutečné drama, jsou utlačování, týráni a spoustu dalších ošklivých a hlavně nedobrovolných věcí - tito lidé hledají opak - štěstí, klid a mír. Nejsou totiž kultivováni, jsou přímo ničeni.

Jde o rovnováhu, harmonii. Ten zbytek musí svou potřebu uspokojovat. Ovšem spousta lidí, to dělá velice nešikovně - bulvár, vytváření zbytečných konfliktů, hledání problémů tam, kde nejsou… je toho dost. Jsme pak jako děti s tátovou pistolí a chceme si hrát! Jak si ale hrát kvalitně a hlavně bezpečně? Současná společnost je tak nějak fixována na tu rivalitu s bábovičkami…

Pokud bychom se přenesly do systému alf a následovníků (bude třeba pro to vymyslet jiné označení), pak by alfy byly ti, kteří mají tuto potřebu dramatu potlačenou a nahrazenou tvořivostí. Jsou takoví umělci. Oni drama nepotřebují prožívat, oni ho umí spoutat a vytvořit z něj krásné, kultivující a inspirující prostředí.

Následovníci by pak byli ti, kteří díky tomuto umění nacházejí to, co v životě hledají. Mohou náhle být v roli herce, užít si to drama na vlastní kůži, je to jen hra. V sexuálním prostředí se to často nazývá role-play - také jedna z možností uspokojení svých "potřeb". Ale život je mnohem komplexnější…

Proč lidé tolik milují knihy, filmy, seriály a spoustu věcí kolem? Protože zde nacházejí svou pravidelnou dávku emocí. Své drama - mimo jiné. Nežijí své životy, protože ty jiných příbězích jsou prostě lepší. Naše vědomí může být buď tady, nebo v tom příběhu, tam v té knížce, či filmu. Mohou prožívat to stejné, co prožívají jejich hrdinové. Každá potřeba vyvrcholí nějakou kompenzací, otázkou je, jestli na nás nemá dané kompenzace sebezničující efekt. Lidé budou žít dále v životech jiných, dokud v těch svých nebudou vidět velký smysl, dokud si nezačnou hrát, dokud nezačnou být hrdiny svého příběhu a pokud tento příběh nedokáží vytvořit oni, pak ho mohou přenechat alfám. Tito lidé pro to byly stvořeni.

Svět, kde mohou tito lidé v přítomnosti žít svou roli, uspokojovat svou potřebu dramatu, být šťastný a zároveň si to naplno užívat onen okamžik zcela jiných emocí. Alfy mají tu schopnost, stvořit takové světy. Nemusí být ani velké, stačí, když na pískovišti postaví hrad z písku…

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 -DarkSoul -DarkSoul | Web | 14. června 2015 v 17:16 | Reagovat

Pokud jsou alfy ta kreativní stvoření, pokud jsou tím "počátkem rozvoje", avšak jejich "potřeba dramatu je nahrazena tvořivostí" znamená to, že ony jsou ti vrahové, kteří chodí po světě, aby ještě zvětšili svůj pocit moci, nebo jsou ti "zabijáci" následovníci zoufale toužící nastolit pocit "rovnováhy" a přiblížit se k vyspělosti a nadřazenosti alf?

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 14. června 2015 v 18:31 | Reagovat

[1]: To je velmi dobrá otázka. Stejně jako není svět černo-bílý, nejsou ani alfy jen "dobré". Existuje jich několik druhů, o kterých se časem také zmíním. Rozhodně by měla alfa představovat zdroj tvořivosti, nikoliv ničení a chaosu. Ovšem, destrukce je někdy nutná pro tvorbu že...

Přesto existují následovníci zoufale věřící, že mají být alfami, kterými nejsou a tak se to snaží kompenzovat a stejně tak alfy mohou stát za destrukcí. Ovšem není myšleno, že jsou alfy nadřazené a vyspělejší než následovníci. Ať alfa, nebo následovník, oba se musí vyvíjet a získat své kvality a uznání. Alfy mají potenciál k něčemu a následovníci ke svému. Oba tyto typy by měli žít ve vzájemné harmonii, jeden doplňující druhého. To, že je alf méně, má samozřejmě své opodstatnění.

Spíš by mělo jít o to, aby si mohli následovníci vybrat svou alfu, než aby je alfa násilím získávala. To by bylo proti tomuto celému principu.

3 Magthealien Magthealien | Web | 20. června 2015 v 18:16 | Reagovat

A možná někdo miluje i svůj život a zároveň příběhy a životy ostatních, protože je nachází inspirativními. Vše, co je tvořeno, je tak trochu i kradeno z minulosti :)

4 Alfa Alfa | E-mail | Web | 21. června 2015 v 9:56 | Reagovat

[3]: A ty dostaneš zlatého bludišťáka za přečtení a okomentování všech příspěvků :D

5 Magthealien Magthealien | Web | 21. června 2015 v 14:11 | Reagovat

[4]: Díky :) Myslím, že je to tvoje zásluha, když mě něco zaujme, jsem k nezastavení. Píšeš výborně a k tomu skvělé myšlenky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama