Drama kam se podíváš (1. část)

13. června 2015 v 8:13 | Alfa |  Obecně
Lidé pro svůj život potřebují drama. Pokud ho nemají dost, začnou se po něm pídit. Bez něj se totiž začnou nudit. Všechno souvisí se vším. Je to podobné, jako když máte žízeň - jdete se napít. Stejně tak s tímto. Není na tom nic špatného - je to naše přirozenost...


Ve skutečnosti nás to nějakým zvráceným způsobem učí a vnáší do našich životů jiskru. Naprosto ideální a bezstarostný život může být úžasný jen na chvíli - pak se z něj stane naše past stereotypu. Nedokážeme si užívat.
Abychom mohli dál, musí se kolo točit, dokola nahoru a dolů. Je to svým způsobem cyklická záležitost stejně jako hospodářské cykly, nebo roční období.

Když správně pochopíme, jak to funguje, uvidíme v tom prapodivnou potřebu jako kteroukoliv jinou. Nemusíme ji chápat, stačí vědět, že tu je. Stejně jako potřeba odpočinku, potřeba sounáležitosti, potřebu jíst, pít, atd.. Ano, je to potřeba, ať si to připouštíme nebo ne. Tato potřeba v nás vytváří potenciál cítit se skvěle.

Stejně jako v situaci, kdy se je nám zima a my si dáme horkou sprchu. Dát si horkou sprchu v situaci, kdy je nám horko, pravděpodobně z toho moc velkou radost mít nebudeme. Ale díky chladu nám právě tato věc dokáže velice zpříjemnit aktuální okamžik. A stejně tak to funguje u potřeby dramatu.

Jako lidstvo jsme si vydobyli relativně bezpečný svět, což zapříčinilo, že jsme se právě my stali největšími predátory na světě. Kdo je nad námi? Vesmírné síly, příroda a její živly. Ale naši přirození predátoři neexistují a tak jsme se začali pobíjet navzájem… potřeba? Možná… Přesto v situaci globálního ohrožení jsme najednou všichni schopni spolupracovat - jaký zvrat. Takže co je to, co nás nutí k takzvané sebedestrukci?

Jsme krásně zvrácená stvoření. Člověk byl stvořen jako živočich, jako zvíře, jako organická bytost plná základních potřeb. Zůstat to tady, vše dnes vypadá jinak. Ovšem dle všeho, nás někdo nebo něco obdařilo genetickou informací, která nám dala další schopnosti. Nechť se dějí věci v Petriho misce a začne evoluce...

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Magthealien Magthealien | Web | 20. června 2015 v 18:01 | Reagovat

'Jsme krásně zvrácená stvoření.' Ano to jsme a tohle je moc krásně napsané, kdo by protestoval. Přestože máme všichni nutkání volat po míru a všichni moc stojíme o vyrovnaný klidný život bez násilí, nakonec stejně vyhlásíme válku za mír, jejíž jedinou pointou je zase násilí (a udupání všeho nového, všeho co vybočuje).

2 Alfa Alfa | E-mail | Web | 21. června 2015 v 9:54 | Reagovat

[1]: Bohužel války a destrukce bývají většinou velká příprava na nové. Přežije jen to nejsilnější. Je to extrémní situace, ale je to tak. Válka je, když zničíme les, abychom upravili půdu pro sadbu, kde budeme pěstovat jídlo k naší obživě. Které budeme potřebovat, abychom žili a mohli dát život dalším z nás. :)

3 Magthealien Magthealien | Web | 21. června 2015 v 14:08 | Reagovat

[2]: Ne, že bych souhlasila s vypalováním lesů, když spousta úrodné půdy jinde leží ladem. Ale zase bych brouzdala v idealistických vodách..
To nejsilnější nemusí být vždy to nejlepší, ale o to tu také nejde. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama